راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : دوشنبه, 08 خرداد 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 10 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تمجید رییس صداوسیما از سریال معمای شاه


در بازدید از پشت صحنه این سریال تلویزیونی عنوان شد:
تمجید رییس صداوسیما از سریال معمای شاه

رییس سازمان صدا و سیما چهارشنبه بیستم اسفند ماه سال 1393  با حضور در لوکیشن سریال تاریخی معمای شاه از شخصیت تست گریم آیت الله طالقانی در این مجموعه رونمایی کرد.
محمد سرافراز با یادآوری این مطلب که «با موضوع تاریخ انقلاب و همچنین محمدرضا ورزی روابط عاطفی دارد»، از همکاری‌اش با این کارگردان در 15 سال پیش سخن گفت.
سرافراز با بیان این مطلب که «برای کار معمای شاه زحمات زیادی کشیده شده» به اهمیت این کار اشاره کرد و گفت: «روایت معمای شاه خیلی مهم است، به جهت اینکه روایت درست از تاریخ انقلاب است که یک طرف آن شاه،‌ یک طرف آن مردم،‌ یک طرف آن انقلاب و یک طرف آن امام و نهضت حضور دارد.»
سرافراز پس از تماشای بخشی از مجموعه معمای شاه گفت: «با ارزش‌ترین روایتی که از تاریخ انقلاب وجود دارد در این کار ارائه می‌شود. از گریم‌ها گرفته تا روایت صحیحی که وجود دارد.»
رییس صداوسیما در عین حال از محمدرضا ورزی و هنرمندانی که کارشان "سخت ارزشمند و ماندگار است" تشکر و قدردانی کرد.
سرافراز با اشاره به حضورش در معاونت برون مرزی و همکاری‌اش با محمدرضا ورزی در یک کار تک قسمتی با عنوان "سقوط شاه" گفت: «15 سال پیش بود که اولین بار با محمدرضا ورزی آشنا شدم. کار سقوط شاه را با ایشان داشتیم که یک کار تک قسمتی است که در نوع خود بی نظیر بود. البته در این سال‌ها ایشان خیلی پیشرفت کردند.»

ورزی: جوانگرایی ویژگی سرافراز است
محمدرضا ورزی نیز در پاسخ گفت: «از افتخارات بنده این است که 16 سال پیش شما به نسل جوان اعتماد کردید. 23 ساله بودم که اولین کارم را در شبکه برون مرزی داشتم. از ویژگی‌های آقای سرافراز جوانگرایی ایشان بود.»
علی اصغر پورمحمدی نیز پس از صحبت‌های محمدرضا ورزی به طنز گفت: «آقای سرافراز ما را هم به زور قبول کردند» که این صحبت موجب خنده حضار در این مراسم شد.
محمدرضا ورزی نیز خطاب به رییس صدا و سیما گفت: «این اعتماد باعث شد نسل من برای خودشان فیلم‌سازان قابلی شوند و این موضوع خود اعتمادی بود که دکتر سرافراز به طیف ما کردند.»
در ادامه نیز معاون سیما با لحنی طنز گفت: «البته حضور ما پیرمردها هم لازم است» و رییس صدا و سیما نیز در پاسخ به این جمله گفت: «آقای پورمحمدی دلشان جوان است.»
محمدرضا ورزی با اشاره به علت برگزاری این مراسم گفت: «اول اینکه رییس صدا و سیما بازدیدی از این مجموعه داشته باشند و دوم اینکه مراسم رونمایی از تست گریم آیت الله طالقانی برگزار شود.»
کارگردان معمای شاه در ادامه توضیحاتی درباره بازیگران نقش اصلی این مجموعه از جمله کاراکترهای مربوط به بازیگرانی همچون داریوش کاردان که نقش عباس هویدا را ایفا می‌کند، رامبد شکرابی، جعفر دهقان، امیر یل ارجمند که نقش دکتر وزیری را ایفا می‌کند و علی دهکردی، بازیگر نقش آیت الله طالقانی ارائه کرد.

فرزند آیت الله طالقانی پدرش را مجدد ملاقات کرد
ورزی همچنین با اشاره به حضور فرزند آیت الله طالقانی در این مراسم و معرفی او به رییس صدا و سیما گفت: «زمانی که در حضور آقای طالقانی اولین تست آیت الله طالقانی را زدیم ایشان غافلگیر و شوکه شدند که این مساله باعث مهیج شدن مراسم شد. آقای طالقانی به ما گفتند شما بعد از سی و چند سال باعث شدید با پدرم ملاقات داشته باشم.»
محمدرضا ورزی در ادامه سایر عوامل این مجموعه را به رییس صدا و سیما معرفی کرد و گفت: «در حال حاضر مشغول تصویربرداری بخش‌های پایانی این مجموعه هستیم و اگر شرایط درست پیش برود نیمه دوم سال آینده کار را به روی آنتن می‌بریم.»
او در پایان گفت: «مجموعه معمای شاه برای نسل چهارم انقلاب فضای تحقیقاتی و بصیرتی خوب از دوران پهلوی دوم به وجود خواهد آورد.»
در ابتدای این مراسم بخش‌هایی از سریال معمای شاه در میان حضار و اهالی رسانه پخش شد.
سرافراز در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگاران درباره سریال معمای شاه و روایت این مجموعه تاریخی اظهار کرد: «این سریال صحیح‌ترین روایت تاریخ و بهترین گریم‌ها را دارد. این سریال در بعضی شرایط بهترین است و می‌تواند تاثیرگذار باشد. اصل روایت صحیح از تاریخ انقلاب مهم‌ترین بخش این پروژه تاریخی است و این که شخصیت‌هایی که خلق شده‌اند کاملاً شبیه به شخصیت‌های تاریخ هستند.»
در مراسم رونمایی از شخصیت تاریخی آیت الله طالقانی، علی اصغر پورمحمدی معاون سیما و محمد احسانی مدیر شبکه یک سیما نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا ـ 21 اسفند 1393

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید